„Вечерас у Србију стиже нових 100 хиљада руских вакцина Спутњик Ве“, најавио је министар за иновације и технолошки развој Ненад Поповић.
Он је јутрос разговарао телефоном са руским колегом, министром индустрије и трговине Руске Федерације, Денисовим Мантуровим. Током овог разговора, према речима Поповића, потврђено је да „братска Србија остаје приоритет у испоруци вакцина за Русију“.
Поповић је истакао да је ова испорука потврда најбољих односа Србије и Русије. „Ово је још један доказ да увек можемо да се ослонимо на нашу руску браћу и да као много пута до сада у нашој историју, Русија никада није оставила Србију на цедилу“, рекао је Поповић.
Он је навео да ће вакцине одмах по пристизању на аеродром Никола Тесла бити транспортоване у Институт Торлак, одакле ће у понедељак бити дистрибуиране у центре за вакцинацију широм Србије.
Поповић је подсетио да је Србија договорила набавку укупно два милиона вакцина из Русије и да ће целокупна количина вакцине бити испоручена Србији до краја априла.